„Złoty” Suchy Las – dla Kacpra Kubiaka i Agaty Szafran

Najwyższe stopnie podium dla Kacpra Kubiaka i Agaty Szafran – to bilans sukcesów Akademii Judo z Pucharu Polski Juniorów i Juniorek młodszych. Sobotnie zmagania w Suchym Lesie udowodniły rosnącą formę poznaniaków.

– Zawody w podpoznańskiej miejscowości mają rangę międzynarodową, więc te złota smakują podwójnie – mówi trener Akademii Radosław Miśkiewicz. Jego podopieczni nie zawiedli i okazali bezkonkurencyjni w swoich kategoriach.

Kubiak jak burza przeszedł cały turniej i pokonał kolejno Kacpra Wojnarowskiego, Jana Gozdka, Filipa Karczyka i Jakuba Węsierskiego. Pokazał tym samym swoją hegemonię w kategorii wagowej do 90 kg.

Agata Szafran była natomiast najlepsza wśród zawodniczek ważących do 63 kg. Batalię o końcowy sukces rozpoczęła od zwycięstwa z Wiktorią Kawecką. Następnie nie dała szans Emilii Kowalskiej, Paulinie Zarychcie i Zuzannie Banaszek. W finale rozprawiła się z Kingą Białecką i dzięki temu mogła cieszyć się ze złota.

Oprócz złotych medalistów Akademię reprezentowały też Olga Jarmuż i Paulina Jęczmionka. Pierwsza uplasowała się na czwartym miejscu wśród judoczek do 40 kg, a druga zajęła piątą lokatę w kategorii do 44 kg. Z kolei w niedzielę w Suchym Lesie odbyły się jeszcze zawody Pucharu Polski, tyle że młodzików. Tam piąte miejsce zajęła Paulina Kubis (36 kg).